Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce

Najnowsza ustawa hazardowa wywołująca mnóstwo kontrowersji weszła w życie. Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie zapisów w ustawie. Oznacza to, iż nowa ustawa jest w pełni zgodna z prawem unijnym.

W myśl nowej ustawy, wszelka firma oferująca zawieranie zakładów wzajemnych zobowiązany jest do posiadania zezwolenia Ministerstwa Finansów. Typowanie zakładów u nielegalnych bukmacherów internetowych, wiąże się z czynnościami karnymi.

Legalne podmioty czyli kto?

Na rodzimym rynku online od dużej ilości lat funkcjonuje kilka pierwszych sposobów zawierania zakładów. Najczęściej, są to więc bukmacherzy stacjonarni, którzy wykonują dodatkowo działalność za pośrednictwem Do listy legalnych bukmacherów, zalicza się:
Fortunę, STS (Star-Typ Sport), ForBET zakłady bukmacherskie, Totolotka, eToto, Milenium zakłady bukmacherskie, LVBET Zakłady Bukmacherskie, a takze Totalbet oraz SuperBet (dwie najnowsze firmy które otrzymały licencję).

Masa zakładów bukmacherskich przedstawia chęć do uzyskania licencji na rynek polski. Dość często ogłasza się o zainteresowaniu takich firm – bukmacherów jak Expekt, bwin ale też BetClic. Niestety, jednakowoż większość zgłoszeń związanych z dodaniem licencji, zostaje stosownie zablokowane. Stąd też ciężko potwierdzić na którym etapie są starania ale także jakie możliwości na korzystne rozpatrzenie sprawy posiadają te firmy bukmacherskie online.

Dlaczego rozgraniczono bukmacherów online?

Firmy świadczące zakłady bukmacherskie na ziemi polskiej, muszą odprowadzać podatek. To naturalna kolej rzeczy, do jakiej jednakże nie stosowały się zagraniczne firmy bukmacherskie. Z tego tytułu, czerpały przychody (mniejsze koszty, większa liczba klientów). Uczciwość rynku naprawia w jakimś stopniu tzw. ustawa hazardowa 2017.

Każdy bukmacher oferujący zakłady sportowe, musi regularnie rozliczać się z podatków. Wszyscy są według ustawy równi, zatem też poprawiają się również szanse zarobku poszczególnych bukmacherów. Wcześniej, wyjątkowo często spotykano sytuację, w której zagraniczne podmioty (mające siedzibę na Malcie albo Gibraltarze), korzystały z bardzo przyjaznego tam prawa. Z tego tytułu, świadczono również wyraźniej korzystne kursy (niższa marża), co interesowało skutecznie graczy.

Chociaż ustawa hazardowa nie jest wyjątkowa, należy przyznać, że rozgranicza kwestie legislacyjne, do niedawna będące niejasnymi. W perspektywie projekt powinien zostać nowelizowany, każdy podmiot przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać obecnie przyjętej regulacji hazardowej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *